Fri frakt over kr 1000
Rask levering
Trygg netthandel
56 14 23 00
Mine sider
Mine sider
Registrering
Ønskeliste
Tilbud
Logg inn
Spillere
Forsterkere
Forsterkere
Monoblokk
2-kanaler
4-kanaler
24-volt
DSP Forsterker
Kondensator
Tilbehør til forsterker
Høyttalere/Subwoofer
Komponent
Komponent 4''
Komponent 5,25''
Komponent 6,5''
Coaxial
Coaxial 4''
Coaxial 5,25''
Coaxial 6,5''
Coaxial 6x9
Coaxial 6"x8"
Mellomtone
Diskanter / Tweetere
Raggarplanke
Spesialtilpasset Høyttalere
Harley Davidson
BMW
Mercedes Benz
Tesla
AUDI/VW/SKODA
PSA
Fiat
Subwoofer Passiv
Subwoofer Passiv 6,5"
Subwoofer passiv 8"
Subwoofer Passiv 10"
Subwoofer Passiv 12"
Subwoofer Passiv 15"
Biltilpasset Basskasser
Subwoofer Element
Subwoofer Element 6,5"
Subwoofer Element 8"
Subwoofer Element 10"
Subwoofer Element 12"
Subwoofer Element 15"
Diverse STORE
Subwoofer aktiv
Tomme Kasser
Basspakker
Tilbehør
Kabelkitt
Strømkabel Metervare
Kabelsko
Strømfordeling
Sikringsholder
Sikringer
Høyttalerkabel Metervare
Signalkabler
Fjernkontroll
Antenner og adaptere
Antenneadapter
Omformere
Dempemateriale
Ryggecamera
Bil Merker
Mercedes Benz
BMW
Toyota/Lexus
Hyundai/Kia
VAG
Volvo
Bilstereotilbehør
9`` Ramme
Bilpakker
Bilpakker
Man/Crafter/Sprinter
Marineutstyr / Båtstereo
Marineutstyr / Båtstereo
Marine Forsterker
Marine Høyttalere
Spillere
Diverse
Marinepakker
Utgående varer
24 VOLT
24 VOLT
Basspakker 24VOLT
Fri frakt over kr 1000
Rask levering
Trygg netthandel
Meny
Mine sider
Logg inn
Mine sider
Mine sider
Registrering
Ønskeliste
Tilbud
Logg inn
Tilbake til menyen
Din spesialist innen bilstereo siden 1981!
Du er her:
/
Hjem
/
Høyttalere/Subwoofer
/
Komponent
/
Komponent 6,5''
/
FOCAL ES165K EVO
Focal
FOCAL ES165K EVO
Varenr.:
16275
kr 6 790
/
Stk
Kvantumsrabatt
1
Kjøp
Lager
På Lager
Legg i ønskeliste
Fri frakt over kr 1000
Rask levering
Trygg netthandel
K2 POWER, FJERDE GENERASJON!
Født i 1986 og introdusert i bilstereosektoren i 1992, er K2 sandwich membranet en eksklusiv Focal innovasjon, umiddelbart gjenkjennelig på den ikoniske gule fargen og den perfekte lyden den gjengir inne i et kjøretøy
Nå, på slutten av 2023, fornyer Focal K2 Power, den ikoniske og legendariske serien med bilhøyttalere. Fortsatt et symbol for kraft og dynamikk, den ikoniske gule membranen fortsetter å skrive sin egen historie, og tilbyr ren Hi-Fi lyd til din bil.
VIDEO FACEBOOK
Sammensatt av to 6 1/2" (165 mm) basshøyttalere og to TKME diskanthøyttalere, er ES 165 KE settet et kompakt system som er enkelt å installere.
Høyttalerdrivernes K2 membraner sprer superdynamisk, sylskarp lyd. Født fra Focals ekspertise innen alt akustisk, kombinerer de fordelene med letthet, stivhet og demping, alle forutsetninger for en god høyttalerdriver.
TKME diskantene med invertert dome har også en membran av aramidfiber. Deres eksklusive M formede profil bidrar til å forbedre kontrollen over membrandeformasjon og å gjengi de høye frekvensene jevnt og nøyaktig. Diskanthøyttalerne kan monteres på forskjellige måter: på fabrikkplassering, innfelt eller på vinklede braketter, for altomfattende installasjonsmuligheter.
2-veis komponentsystem
Utviklet og produsert i Frankrike
165mm (6,5") Bass/mellomtone
K2 sandwich kompositt Aramid membran
Aluminum chassis, antimagnetisk med ny eksklusiv design for bedre slaglengde
32 x 15mm Svingspole
90x20mm Magnet
Inngravert serienummer
Diskant: TKM (“M” profil aramid fiber invertert dome)
Oppheng: Tuned Mass Damper (TMD)
2-veis separat delefilter 6-12/12dB (3 kHz)
Justerbart diskantnivå +3, 0, -3dB
Maks effekt: 200W
RMS effekt: 100W
Impedans 4 Ohm
Følsomhet (2.83V/1m): 91dB
Frekvensrespons: 60Hz-22kHz
Monteringsdybde: 74 mm
Vinkelkopp til diskant for dashbordmontering medfølger
Griller i aluminium er inkludert
K2 SANDWICH MEMBRAN
Aramidfibermemranen arver all Focals unike kunnskap. Sammensatt av en ultralett skumkjerne, klemt mellom et tynt lag aramidfiber og et lag med glassfiber, kombinerer den 3 nøkkelfaktorer når det kommer til akustikk: stivhet, letthet og demping, for lyd som er så presis og dynamisk som den kan bli...
TKME DISKANT
M-profil TKME diskanten utvider frekvensresponsen til 22 kHz med en enda større reduksjon av forvrengning, for jevn og presis diffusjon i den høye diskanten. Sammen med en "push-pull"-motor, basert på IAL2-teknologi, oppnår den svært lave resonansfrekvenser for perfekt harmonisk balanse.
TMD® OPPHENG
Høyttalerdriverne drar nytte av TMD (Tuned Mass Damper) teknologi, en patentert innovasjon. Dette opphenget har en spesiell profil, designet for å bedre kontrollere effekten av resonans og redusere forvrengningen forbundet med deformasjoner av membranen. Mellomtonene er perfekt definerte og veldig realistiske.
ØKT SPL
Radial VC-kjølesystemet for høyttalerdriverspolen driver ut varm luft fra spolen mot bunnen av motoren gjennom 6 hull. Dette forbedrer kontrollen over spoletemperaturen, begrenser effekten av varmekompresjon og forbedrer påliteligheten. Dette forbedrer dynamikken til høyttalerdriveren og genererer en kraftig lyd.
MER LINEARITET OG PRESISJON
Den progressive sentreringspolen på K2 Power høyttalerdriverne er bygget rundt en progressiv seksjon for å reprodusere all effekten av bassen og øke lineariteten, presisjonen og dynamikken til lyden.
OPTIMALISERTE DELEFILTER
Alle komponentene som brukes til K2 Power DELEFILTERENE er spesielt utvalgt og optimalisert for bedre å kontrollere effekten av varmespredning. Disse komponentene er avgjørende for å administrere de ulike kanalene og lydbildet pålitelig og effektivt.
Relaterte produkter
0
GLADEN ONE 165 Fiat Ducato OEM
Nyhet
0
Marinepakke Basic
Tilbud
-16%
0
Ground Zero GZCB 16.2SPL Raggarplanke - NY!
Nyhet
0
GLADEN SoundUP BMW S676 HiFi, GA-SU-BM-S676-C
0
FOCAL IS PSA165
RS anbefaler sterkt!
0
Ground Zero Trippel 10" Basspakke Extreme